Mercedes-Benz

25 lat autoryzacji ASO Mercedes-Benz Jan Kosmowski

Autoryzowana Stacja Obsługi Mercedes-Benz Jan Kosmowski działa już 25 rok.

Dokładnie 16 maja 1991 roku właściciel firmy Pan Jan Kosmowski -absolwent Politechniki Krakowskiej, prowadzący do tej pory dobrze prosperujący warsztat samochodowy, naprawiający różne marki zachodnie otrzymał autoryzację koncernu Mercedes-Benz. Początkowo Autoryzacja obejmowała obsługę i naprawę pojazdów osobowych i dostawczych .

Firma nieustannie się rozwija. Już w 1992 roku uruchomiliśmy własną, w pełni profesjonalną blacharnię i lakiernię z płytą Celette i bezpyłową kabiną lakierniczą Blowtherm. Przez lata rozwijany Dział Blacharni i Lakierni w 2013 roku pomyślnie przeszedł proces certyfikacyjny Mercedes Benz. Potwierdza to w pełni profesjonalne przygotowanie i spełnienie przez naszą stację rygorystycznych wymagań koncernu Mercedes-Benz AG w zakresie napraw blacharsko-lakierniczych pojazdów marki .

W 1996 roku powstała nowa hala i rozszerzyliśmy zakres o obsługę autobusów, samochodów ciężarowych i pojazdów specjalistycznych Unimog.

Dwukrotnie w latach 1994 i 1995 zajęliśmy I miejsce we współzawodnictwie na najlepszą stację serwisową w Polsce, co było potwierdzeniem wysokich standardów obsługi .

Kontynuując rozwój firmy, w 2006 roku mając na względzie podniesienie standardów obsługi samochodów ciężarowych i autobusów wybudowaliśmy nową halę , ze stanowiskiem przejazdowym.

W 2007 poszerzyliśmy autoryzację o sprzedaż i serwis pojazdów dostawczych i ciężarowych Fuso Canter.

Świadczone przez nas usługi są na najwyższym poziomie, bo naszym nadrzędnym celem jest całkowicie i w pełni zadowolony Klient. Potwierdzają to nie tylko systematyczne oceny przeprowadzane przez przedstawicieli centrali, ale przede wszystkim sami Klienci, którzy od lat serwisują tutaj swoje samochody. Taką ocenę osiągnęliśmy tworząc zespół najwyższej klasy fachowców, którzy mogą wykonać każdą naprawę dowolnego modelu samochodu marki Mercedes-Benz i dzięki którym nasze sukcesy stały się faktem .

Od 25 lat serwisem zarządza właściciel Jan Kosmowski. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez wysoko wykwalifikowanej kadry zarządzającej , która niezmiennie od samego początku dba o wysoki poziom świadczonych usług.

Nasi pracownicy podnoszą swoje kwalifikacje korzystając z bogatej oferty szkoleń prowadzonych przez Mercedes-Benz Polska w kraju i za granicą. Aby dysponować odpowiednią wiedzą- pracownicy zdobywają wymagane certyfikaty wszystkich koniecznych specjalności: techników systemowych ,diagnostów , doradców serwisowych i managerskie.

Zapewniamy pełna gamę usług: od podstawowych czynności obsługowych poprzez naprawy układów mechanicznych, pneumatycznych, elektrycznych aż po prace blacharsko-lakiernicze- nierzadko skomplikowane odbudowy pojazdów.

Jako jedna z nielicznych autoryzowanych stacji wykonujemy remonty kapitalne podzespołów, na które dajemy pełną gwarancje.

Ogromnym mentorem i wsparciem dla wizji powstania i realizacji projektu firmy była mama właściciela śp. Pani Magdalena Kosmowski, dzięki której w 2015 roku powstał i został uruchomiony Autoryzowany Salon Młodych Samochodów Używanych Mercedes-Benz. Dzięki temu pomysłowi , możemy chociaż w części spełnić oczekiwania naszych klientów -zakupu samochodu Mercedes-Benz w stacji Jan Kosmowski.

Właściciel firmy Jan Kosmowski aktywnie uczestniczy w kreowaniu małopolskiego rynku motoryzacyjnego . Jest członkiem zarządu Cechu Rzemiosł Motoryzacyjnych w Krakowie. Za swoją działalność i dbanie o tradycję zawodu otrzymał kolejno srebrny , złoty i platynowy medal Jana Kilińskiego .

Z okazji 30 lecia pracy w motoryzacji, Prezydent Rzeczypospolitej Lech Kaczyński uhonorował naszego szefa złotym krzyżem zasługi.

Jan Kosmowski -członek Busines Centre Club, od 2007 jest laureatem Medalu Europejskiego . Jego aktywność w rozwoju businessu Krakowskiego została doceniona i od 2016 roku pełni funkcję Prezydenta Stowarzyszenia Przedsiębiorców Miasta Krakowa „Biznes Klub”.

Firma Jan Kosmowski jest mecenasem kultury i sztuki sakralnej. Aktywnie wspiera organizacje charytatywne i sportowe. Jest obdarzona zaufaniem społecznym .

W dniu 16.05.2016 świętowaliśmy Jubileusz 25-lecia firmy w gronie pracowników i obecnych klientów serwisu. Podziękowaliśmy właścicielowi za wizję stworzenia i konsekwencje w prowadzeniu firmy, gratulując Jubileuszu i życząc dalszych sukcesów . Pan Jan Kosmowski złożył serdeczne podziękowania kierownictwu i wszystkim pracownikom ASO, życząc dalszej owocnej współpracy dla rozwoju firmy.

Również do wszystkich Klientów Autoryzowanej Stacji Obsługi Mercedes-Benz Jan Kosmowski kierujemy podziękowania ze strony właściciela i pracowników.